DOMY X5

منحصر به فرد

خودروی X5 دامای یک خودروی CROSSOVER جدید از شرکت DOMY می باشد که با تکیه بر تنوع بسیار بالای تکنولوژی های روز خودرو ساخته شده است، این خودرو به گیربکس CVT و موتور 1.5 لیتری میتسوبیشی به همراه توربو شارژر مجهز شده است و دارای سیستم کروز کنترل، سیستم کنترل و جلوگیری از حرکت رو به عقب خودرو در ابتدای حرکت در سربالایی ها می باشد.
 ابعاد خودرو

    

بارزترین ویژگی ها

 سیستم برق رسانی هوشمند

کابین فول آکوستیک

 

طراحی 

1 سیستم برق رسانی

 

با اعمال تغییر و تنظیم در کالیبراسیون سیستم ECU موتور و بهینه سازی سیستم گیربکس دستی و اتوماتیک و شفت چنگالی شکل باعث بهینه سازی در سیستم انتقال قدرت CVT و همچنین سیستم مدیریت و کنترل انتقال قدرت شده که باعث ایجاد شتاب بیشتر در بازده متوسط خودرو گردیده است و باعث بهبود کلی عملکرد و همچنین صرفه جویی بیشتر در مصرف سوخت گردیده است، به طوری که فقط و فقط 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف دارد.

2 کالیبراسیون سیستم شاسی

 

کالیبره کردن شاسی توسط یک شرکت معتبر آلمانی صورت گرفته است که از طریق فرکانس طبیعی سیستم تعلیق انجام میشود که شامل بهترین جانمایی نقاط اتصال سیستم تعلیق میشود که این امر باعث بهبود عملکرد سیستم تعلیق می گردد.

جانمایی دقیق نقاط اتصال سیستم شاسی به همراه طراحی منحصر بفرد آن، باعث بهبود عملکرد سیستم تعلیق و افزایش کیفیت آن شده است.

 

3 کنترل صدا و نویزگیری

 

بهینه سازی سیستم اگزوز خودرو که خود باعث کم شدن مقدار صدای خودرو میگردد.
بهینه سازی سیستم لرزه گیرهای موتور که باعث کم شدن انتقال لرزش موتور به اتاق خودرو میگردد.
بهینه سازی سیستم صداگیری از طریق عایق و ایزوله کردن محل های مختلف خودرو که با مواد اولیه ساخت شرکت معروف 3M در محل های A/B/C ستون ها و کف خودرو قسمت داخلی، سقف و همچنین هر 4 درب که باعث عایق شدن خودرو و عدم نفوذ صدا تا حد امکان و حفظ سکوت هر چه بیشتر داخل خودرو شده است. این فرآیند توسط مکانیزم ها و ۲۰۰هزار نقطه اتصال داخل خودرو صورت پذیرفته است

4 اثر الکتریکی

 

کنترل پنل جدید سیستم کاربری جدبد را به ارمغان آورده است ، سیستم کاربری جدید دارای وضوح تصویر بسیار بالاو همچنین کاربری بسیار ساده و می باشد.بهینه سازی حساسیت سیستم لمسی و سرعت پاسخگویی سیستم.
بهینه سازی درک تعامل بین کامپیوتر و انسان، درک به اشتراک گذاری دقیق بین اجزای چندین کنترلر اصلی سیستم انتقال قدرت و ادغام و بهبود سیستم ها.

 

5 حمل بار

 

قسمت عقبی بدنه و صندوق خودرو تقویت شده و با توجه به عرض خودرو، ظرفیت بار و جاگیری بار را بهبود می بخشد.